Przerażają Cię przenosiny całego majątku poza Polskę? Nie masz jeszcze pomysłu na to, jak zabrać meble, obrazy, sprzęt AGD, RTV, ubrania i wiele innych przedmiotów codziennego użytku? Przeprowadzki międzynarodowe z Krakowa do Niemiec lub do innego państwa są naszą specjalnością. Zdaj się więc na specjalistów w tym zakresie! Kluczem do sukcesu przy takich przedsięwzięciach jest przede wszystkim dobra organizacja. A my już mamy doświadczenie w zagranicznych dyslokacjach. Zrealizowaliśmy do tej pory wiele zleceń dla klientów indywidualnych, firmowych czy instytucjonalnych. Przekonaj się więc, że aby uniknąć przykrych niespodzianek, przyda Ci się fachowe wsparcie podczas międzynarodowej przeprowadzki!

Sprawna i terminowa przeprowadzka międzynarodowa

Po pierwsze – pomożemy Ci opracować plan działania, żeby w natłoku zbyt wielu rzeczy uniknąć niepotrzebnego chaosu i stresu. Choć pakowanie, zabezpieczanie i transport mienia to raczej oczywiste etapy przeprowadzki zagranicznej, to jednak działaj krok po kroku, a my będziemy Cię w tym wspierać.

Po drugie – ustalimy co i w jakiej ilości chcesz przewieźć. Będzie nas interesować to, czy transportujesz rzeczy nietypowe, wielkogabarytowe, przewozisz zwierzęta, a także czy będziesz potrzebować tymczasowego zmagazynowania niektórych przedmiotów (a jeśli tak, to przez jaki okres).

Po trzecie – miej w pogotowiu materiały, które przydadzą się do pakowania dobytku lub skorzystaj z naszych kartonów, folii bąbelkowych oraz innych praktycznych akcesoriów, niezbędnych do właściwego zabezpieczenia rzeczy podczas międzynarodowej przeprowadzki. Pamiętaj, że będą pokonywać wielokilometrową trasę, dlatego lepiej skorzystać z najlepszych i najbardziej wytrzymałych materiałów.

Po czwarte – zastanów się, jakich przedmiotów możesz pozbyć się już przed samym rozpoczęciem pakowania, a weź w zagraniczną podróż te, które będą niezbędne. Przekalkuluj, co bardziej opłaci się kupić na miejscu, zamiast zabierać z obecnego mieszkania, żeby ograniczyć koszt transportu międzynarodowego.

Po piąte – aby łatwiej się później rozpakować, pogrupuj tematycznie mienie np. pod hasłem „kuchnia”, „salon” itd. W ten sposób po przeprowadzce zagranicznej będziesz mógł je potem wnieść do odpowiednich pomieszczeń w nowym miejscu. Wyraźnie i w najbardziej widoczny sposób opisuj opakowania, w które pakujesz dobytek. Zanim na dobre urządzisz się w kolejnym domu, przygotuj sobie tymczasowy niezbędnik (pościel, ręczniki, ubrania, kosmetyki, leki itp.).

Oprócz tego przed dyslokacją międzynarodową zabezpiecz dane z komputera przed utratą.

Przeprowadzka zagraniczna - jakie są sprawy biurokratyczne

Niestety nie da się ich uniknąć. Każda przeprowadzka zagraniczna z Krakowa do Niemiec czy innego państwa wiąże się z załatwieniem różnych spraw biurokratycznych. Do nich należy, chociażby powiadomienie o tym fakcie instytucji, z których usług korzystasz na co dzień. Przekaż stosowne informacje do elektrowni, gazowni, wodociągów, telekomunikacji, banku itd. o zmianie adresu i opłać wszystkie rachunki. Załatw podobne formalności w nowym miejscu zamieszkania — zawrzyj umowy z tamtejszymi operatorami oraz innymi instytucjami.

Sprawdź również, jakie inne obowiązki meldunkowe czekają Cię w związku z przeprowadzką międzynarodową.

Pamiętaj także o podstawowych dokumentach (paszport, dowód osobisty, akt urodzenia, ślubu, dyplom ukończenia szkoły, świadectwo pracy itd.), aby podczas zagranicznej dyslokacji mieć je pod ręką. Sprawdź ich ważność oraz w razie czego miej kserokopie, w tym także polisy ubezpieczeniowej czy dokumentacji medycznej. Dowiedz się, czy posiadasz wszystkie potrzebne wizy, pozwolenia, szczepienia itp.

Profesjonalna przeprowadzka międzynarodowa

Dzięki temu, że pomagamy klientom kompleksowo przygotować się do przenosin, każda przeprowadzka międzynarodowa do Niemiec lub innego kraju przebiega niezwykle sprawnie. Obejmuje ona nie tylko przygotowanie planu działania, ale także skompletowanie dokumentacji, odbiór towarów ze wskazanego miejsca, wsparcie podczas odprawy celnej, transport mienia do miejsca przeznaczenia, aż po rozładunek.

Bez względu na to, gdzie odbywa się Twoja przeprowadzka zagraniczna z Krakowa, dbamy o to, aby Twój dobytek dotarł w nienaruszonym stanie pod adres docelowy.